Traduire cette page
Legfrissebb
- Sarko elköszönt, Hollande az új elnök
- A 12 legszebb magyar vers franciául 10. rész – Vörösmarty Mihály: A vén cigány
- Hétköznapi kifejezések, szófordulatok - 5.
- Hétköznapi kifejezések, szófordulatok - 4.
- A Loire-völgye - egy híres vidék
- Hétköznapi kifejezések, szófordulatok - 3.
- Hétköznapi kifejezések, szófordulatok - 2.
- Hétköznapi kifejezések, szófordulatok - 1.
- ELTE: a nyelvtudás alól nincs felmentés
- Intouchables (Életrevalók)
Nem csak franciásoknak!
Munkatársakat keresünk!
Mániád a francia ? Lehetne jobb is ez a honlap ? Lenne kedved szerkeszteni valamelyik rovatot, esetleg olyat, ami még nincs is ? Ne habozz, keress meg! Végzettség nem feltétel. Vigyázat, egyelőre nonprofit tevékenység! :-( Lásd még a Témák, amiket szeretnék feldolgozni, de... blogbejegyzést!
Francia nyelv a Facebookon
Hirdetés
Francia nyelv a YouTube-on
Tandi Flora : Aimer d’amour, aimer d’envies. Kapcsólódó interjúnk az énekesnővel: Érzelmekről franciáulNézd meg a csatornánkat, ha tetszik, iratkozz fel! Küldj, ossz meg érdekességeket a franciás közösséggel az info[kukac]francianyelv.hu címre!Szeretnél egy ilyen honlapot?
Honlapunkat az KAVED Studio fejleszti és üzemelteti. Mi őket ajánljuk.
Tárhelyszolgáltatónk a webhely.net.
A francianyelv.hu
| WikiLeaks: Franciaország megfenyegette a lengyeleket és a svédeket | ![]() | ![]() | ![]() |
| FH | |||
| 2011. március 12. szombat, 21:23 | |||
Kulcsszavak: Egy WikiLeaks által nyilvánosságra hozott bizalmas diplomáciai dokumentum szerint Franciaország komolyan megfenyegette 2008-ban Lengyelországot és Svédországot.
A 2008-ban kirobbant orosz-grúz háború kapcsán Franciaország azt üzente Svédországnak és Lengyelországnak, hogy ha nem enyhítenek oroszellenes hozzáállásukon, akkor Franciaország ellehetetleníti a svéd és lengyel kezdeményezésre 2008-ban megfogalmazódó Keleti Partnerség programot. A Keleti Partnerség hat volt szovjet tagállam (Ukrajna, Fehéroroszország, Moldova, Örményország, Azerbajdzsán és Grúzia) felé nyitná ki az Európai Uniót, úgy, hogy az országok nem kapnának tagjelölti státuszt. Az orosz-grúz háborúban Lengyelország nyilvánosan is elítélte az orosz katonai lépéseket, Moszkvát több európai országgal együtt az agresszor színében tüntették fel. Az oroszbarát francia álláspont mögött a most nyilvánosságra hozott dokumentum szerint üzleti érdekek is álltak. Franciaország ugyanis éppen a háború idején kezdett tárgyalásokat a Gazprom orosz gázóriással, és azt akarta elérni, hogy a Gaz de France Suez is részesedhessen a Gazprom által tervezett Északi Áramlat gázvezeték-projektből. A megállapodás a két ország között tavaly márciusban létre is jött, kilenc százalékos francia részesedéssel. Kulcsszavak:
|












